Адвокатське об’єднання «ІСУ ЛОЄРС» готує два позови проти «ПриватБанку»
26.02.2018

Адвокатське об’єднання «ІСУ ЛОЄРС» (юридична адреса: м. Дніпро, вулиця Старокозацька, 4) готує колективний позов до державного «ПриватБанку» за дії, що призвели до витоку баз персональних даних його клієнтів (а це мільйони українців!) до Російської Федерації.

«Ми вирішили розпочати безпрецедентний судовий процес з подання колективного позову проти банку. На нашу думку, ми маємо залізні підстави відстояти права клієнтів та вимагати від «Привату» моральної компенсації за їх порушення. Для нас це водночас і професійний виклик і виявлення нашої громадянської позиції. Адже адвокати взялися за цю справу за символічну платню, яку вони отримають лише у разі виграшу»,- зазначила представник Адвокатського об’єднання «ІСУ ЛОЄРС» Маргарита Оксенюк.

11 тисяч гривень – саме таку суму компенсації моральних збитків для кожного з позивачів буде вписано до позовних вимог. Приєднання до колективного позову абсолютно безкоштовне, а свій гонорар ми отримаємо лише після перемоги в суді і він становитиме 10% від суми компенсації для кожного з позивачів. В разі програшу позивачі, що приєднались до позову, не витратять жодної копійки – хіба що на транспорт, якщо захочуть укласти договір в паперовому вигляді безпосередньо в офісі нашого адвокатського об’єднання. Втім, ми пропонуємо всім бажаючим приєднатися до позову в простий та сучасний спосіб – подавши заявку через сайт: iskpb.com.ua. Один з варіантів укладання договору – скріплення його електронно-цифровим підписом через сайт Міністерства юстиції України.

«Зрозуміло, що для приєднання до позову обмануті клієнти банку мають надати нам, адвокатам, певні персональні дані, конфіденційність яких гарантована відповідним договором і лише у встановленому законом обсязі вони (дані) будуть передані суду, адже анонімні позови неможливо подавати ніде в світі, в тому числі й в Україні. Тому це абсолютно легальна процедура», - зазначає Маргарита Оксенюк.

На думку нашого Адвокатського об’єднання «ІСУ ЛОЄРС», чиновники державного банку порушили фундаментальні норми, що регулюють захист банківської таємниці, персональних даних громадян України –перш за все ст. 32 Конституції України, ст. 1076 Цивільного кодексу України, ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність». За це передбачена сувора відповідальність – прокуратура активно розслідує відповідне кримінальне провадження, а ми вважаємо за потрібне захистити права клієнтів банку в цивільному процесі. Документів, що підтверджують факти витоку баз персональних даних «ПриватБанку», більш ніж достатньо і на деяких з них є навіть підписи керівників НБУ та ПБ.

Щойно інформація про підготовку колективного позову з’явилася в пресі та у соцмережах, «ПриватБанк» в особі його прес-служби, не знайшовши вагомих аргументів та гідних методів опонувати, оголосив кампанію з об’єднання колективу позивачів «фішингом» (тобто перехопленням персональних даних), а наших адвокатів – шахраями. Адвокатське об’єднання «ІСУ ЛОЄРС» заявляє про наклеп з боку прес-служби банку, і готує другий позов, цього разу про захист честі, гідності та ділової репутації юристів.

«На нас вже посипались звинувачення від «ПривтБанку» у незаконному зборі інформації, про це ми прочитали в ЗМІ, причому повідомлення були марковані як рекламні, що говорить про замовний характер публікацій. Нашу фейсбук-сторінку атакують хакери. Що ще раз переконало нас в тому, що ми на вірному шляху. Банк боїться скандального судового процесу і це добрий знак», - зазначає Маргарита Оксенюк.